Skocz do zawartości
  • Dodaj nową pozycję...

Rekomendowane odpowiedzi

• VIP

Siemano ! Mam dla was szybkie pytanko, mianowicie jakie auto polecacie do 15k zaraz jakbym skończył 18-stkę ???? 

marves- sygnaturka.jpg

Odnośnik do odpowiedzi

Pierwsze auto powinno być zawsze nie za drogie nie za tanie,takie w sam raz,żebyś się nauczył na spokojnie jeździć i parkować,powinno być małe(według mnie),oczywiście bezpieczne jak i najlepiej manuala.

Typu: Golf IV, Toyota Yaris, ewentualnie audi a3, jakiś volkswagen polo, nawet fiata punto byś mógł mieć xD
Jak pojeździsz trochę zaś te resztę pieniędzy + te zarobione zainwestujesz już w lepsze bardziej przestronne itd.

• Lubie to! 3
Odnośnik do odpowiedzi
  • Donator

Osobiście polecam, Opel Corsa, do 15tys. kupisz 10latka już, nawet w gazie się trafiają opcje. Ogólnie, pierwsze autko nie musi być cycuś glancuś lakierniczo, bo jak obetrzesz to płacz (a lakier trzeba zabezpieczyć potem - z własnego doświadczenia 1 element u lakiernika to od 150zł wzwyż)

Poza tym, w zależności czy chcesz mieć kopa i szarżować, czy spokojnie się uczyć, rozważ raczej młodsze niż starsze auto, choćby z powodu tańszych i łatwiej dostępnych części na rynku. Plus takiego wynalazku jest też taki, że rzadziej się to psuje.

Unikaj raczej komisów, bo oni zawsze chcą sprzedać, niezależnie czy był bity czy klepany....  Kupuj raczej od prywaciarza.

Kilka protipów na początek:

1. 2% podatku od czynności cywilnoprawnych musisz uiścić w Urzędzie Skarbowym - od 15 tys. będzie to 300 zł.

2. Przerejestrować warto na ojca lub matkę (kto ma zniżki) a ty jako drugi właściciel, chyba że chcesz za OC zapłacić pełną kwotę. Od takiej Corsy to będzie jakieś 600 zł max.

3. Przegląd idź jechać zrobić przed podpisaniem umowy, z dorzuceniem komputera (koszt dodatkowy do 35 zł z zależności od stacji diagnostycznej) Niektóre elementy mogą być już uszkodzone i dawać błędy, zanim jeszcze zaczną fizycznie odpierdalać manianę.

4. Przed zakupem poproś o VIN, sprawdź na stronie rządowej, czy auto jest faktem, a nie mitem który miał przejechane 200tys. a nagle ma 100tys.

5. Zapinaj pasy ;)

Szerokości :)

• Lubie to! 1
Odnośnik do odpowiedzi

Zbyt mało sprecyzowales pytanie. Jest bardzo szeroka gama aut do 15 tysięcy. Do wyboru do koloru. Zależy czy interesuje Cie Sedan, kombi, hatchback czy jakieś sportowe autko. Czy myślisz o pierwszym samochodzie jako aucie tylko do opanowania jazdy czy też do zabawy i poszarżowania. Interesuje Cie ekonomia spalania czy raczej na tym Ci nie zależy? Jezeli miałbym do dyspozycji kwotę 15k nie szukałbym pośród opli, fiatow, peugeotow(nowsze są lepsze), poniewaz są bardzo mało komfortowe oraz jakość wykonania nadwozia jest niska. Poszukałbym wśród Audi, BMW, Volvo czy nawet dla młodego kierowcy seat Leon lub Volkswagen golf. Osobiście jestem zwolennikiem benzyniakow (nie wiem dlaczego, nigdy nie chciałem mieć diesla i chyba nie będę miał 🤪) no i oczywiście bez instalacji gazowej. Młodzi kierowcy jak już opanują technikę jazdy zazwyczaj lubią się popisać i mają "ciężka nogę". Na początek polecilbym audi a3 8p 1.6, lub model starsze z silnikiem turbo 1.8 180km(ma niezłego kopa 😇) lub Volkswagen golf 5, a z mocniejszej wersji GTI również o podobnej mocy 170-200km.

Nie kupuj samochodu z Polski (który Polak sprzedaje dobry samochod? 🤣). Powodzenia w wyborze i szerokiej drogi 🙂

Odnośnik do odpowiedzi

kuMZJLK.png

* Wiadomość wygenerowana automatycznie *

TEMAT  ZAMKNIĘTY

Jeżeli się z tym postem nie zgadzasz, zgłoś go a administracja HellZone.pl 

rozpatrzy go ponownie.

Ekipa HellZone.pl

• Lubie to! 1

giphy.gif

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.