Skocz do zawartości
Kicia[AK]

Ogórki kartuskie na zimę

Rekomendowane odpowiedzi

Część z Was zastanawia się, co robię w "wolnym" czasie. Dzisiaj akurat, mając wolne od pracy, musiałam dogonić kalendarz, który mimo wskazania na "sierpień" to pogodowo i kulinarnie jest już pod koniec września. Zrobiłam zatem ogórki na zimę, po kartusku, słodko/słone, z dodatkami.

Składniki:

2 kg małych gruntowych ogórków, umytych i osuszonych - na 6/12 słoików 0.5 l.

4 cebule (u mnie czerwone- po 1/3 do słoika, piórka, kostka, jak macie chęć)

6 ząbków czosnku (po pół obranego ząbka do słoika)

2 papryki czerwona i żółta (z usuniętymi gniazdami nasiennymi - pokrojone w paski, po 2 paski każdej do słoika)

wiecheć kopru (po łupniu na słoik)

ziele angielskie (po 2 do słoika)

liście laurowe (po 1 do słoika)

Zalewa:

1.5 l wody

1 szklanka octu 10% (spirytusowego)

0,5 kg cukru

2 łyżki soli

Przygotowanie:

Składniki zalewy zagotowujemy w garnku i odstawiamy do ostygnięcia.

Do każdego słoika wkładamy po kolei - koper, ziele, liście, paprykę, cebulę i czosnek. Dopychamy ciasno ogórkami. Zalewamy słoiki ostygniętą zalewą.

Wekowanie:

Na dno garnka wrzucamy szmatkę (taką już niepotrzebną - przyda się właśnie do tego), wkładamy słoiki (niezbyt ciasno bo postrzelają), zalewamy zimną! wodą do 3/4 wysokości słoików i gotujemy około 15 minut. Po tym czasie wyciągamy gorące, na wpół zamknięte już słoiki z wody, układamy do góry dnem na ściereczkach (przykrywamy innymi) i zostawiamy do ostygnięcia. Słoiki po tym czasie szczelnie się zamkną.

Najlepsze są do otwarcia około października (jak zrobię we wrześniu) a jak zrobiłam dzisiaj to tak pod koniec września już można się raczyć ;)

Smacznego <3

68525864_2359027507651570_6680312503504732160_n.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Administrator

Przykro mi nie masz uprawnień aby przeglądać tą zawartość, Zaloguj się bądź Zarejestruj aby wyświetlić zawartość. 

"Ja sam świata nie zmienię
Z całym jego spaczeniem w tle
Wybieram, co jest dobre, co złe
Do dzisiaj nie wiem co burzy mój sen"

Kontakt: 

Forum - CYK

Steam - CYK

sajusssss.gif.cd8e05a270b86e470ace269eeeff3f59.gif

a18d7rB.png

Kliknij śmiało i zagłosuj by wspomóc rozwój serwera

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

O nas

O sieci HellZone.pl Sieć serwerów HellZone.pl została założona 18 Grudzień 2017 roku, naszym głównym celem jest tworzenie razem z wami społeczność graczy Counter-Strike i nie tylko! Dokładamy wszelkich starań tworząc oraz ulepszając nasze serwery, dzięki czemu gra u nas to sama przyjemność! Przekonaj się dołączając do jednego z naszych serwerów gier. Zawsze stawiamy na jakość nie na ilość, więc nie znajdziesz u nas serwerów 40 slotowych. Zebraliśmy ekipę doświadczonych osób do prowadzenia tego całego projektu dla was - graczy. Staramy się iść zawsze o krok do przodu, codziennie myślimy nad dalszym rozwojem sieci. To dzięki tobie nadal istniejemy, a każdy kolejny dzień pokazuje, że warto to dalej robić.

• Dodaj nową pozycję...