Skocz do zawartości
saju ♥

[Historia] - "Pantheon - Niezniszczalna Włócznia"

Rekomendowane odpowiedzi

Administrator

"Pantheon - Niezniszczalna Włócznia"

 

„Przyprowadźcie mi jednego prawdziwego wojownika albo setkę takich, jak wy, to będziemy mieli bitwę, o której nie zapomną po wsze czasy.”

 

Pantheon.jpg

 

Atreus był dumnym i młodym Rakkorem, nazwanym po jednej z czterech gwiazd, które tworzyły konstelację Wojownika na nocnym niebie – konstelację znaną przez Rakkorów jako Pantheon. Mimo że nie był najszybszym lub najsilniejszym spośród młodych wojowników Góry Tragon, ani najlepszym w posługiwaniu się łukiem, włócznią czy mieczem, Atreus był zdeterminowany i wytrwały, a jego wytrzymałość była legendarna wśród rówieśników. Każdego dnia przed świtem, gdy wszyscy inni jeszcze spali, wstawał, aby biegać po zdradliwych ścieżkach Góry Targon. Zawsze ostatni opuszczał plac treningowy wieczorem, gdy jego ramiona były już ociężałe od ćwiczeń.

 

Zażarta rywalizacja wywiązała się między Atreusem i innym młodym Rakkorem, zwanym Pylasem. Urodzony w rodzie sławnych wojowników, Pylas był zdolny, silny i cieszył się popularnością. Zdawało się, że przeznaczona mu będzie sława. Nikt z jego rówieśników nie dawał mu rady podczas walk. Tylko Atreus nie chciał ustąpić, podnosił się z ziemi, aby walczyć dalej, zakrwawiony i posiniaczony, nawet gdy wielokrotnie powalono go na ziemię. Mimo że dzięki temu Atreus zyskał szacunek nauczycieli, jednocześnie zyskał też wrogość Pylasa, który uznał jego niezłomny upór za brak szacunku.

Atreus był gnębiony przez rówieśników i wiele razy został pobity przez Pylasa i jego popleczników, ale znosił to dzielnie. Swój rosnący ostracyzm trzymał w tajemnicy przed rodziną, wiedząc, że sprawiłoby to im ból.

Podczas patrolu na początku zimy, dzień drogi od wioski, młodzi wojownicy i ich nauczyciele natrafili na dymiące zgliszcza rakkorańskiego posterunku. Śnieg był splamiony krwią, a ciała leżały wszędzie dookoła. Natychmiast zarządzono odwrót, ale było już za późno... wrogowie zaatakowali.

Odziani w futra i ciężkie pancerze, napastnicy wyłonili się spod śniegu z lśniącymi toporami. Żaden z młodych wojowników nie ukończył swojego szkolenia, a nauczyciele byli już starzy, ale i tak kilku przeciwników ginęło za każdego spośród nich, który poległ. Jednakże obcy mieli nad nimi przewagę i Rakkorzy ginęli jeden po drugim.

Pylas i Atreus stanęli do siebie plecami. Byli ostatnimi żywymi Rakkorami. Obaj byli ranni i poważnie krwawili. Walka mogła zakończyć się szybko, ale wiedzieli, że muszą ostrzec wioskę. Atreus wbił włócznię w krtań barbarzyńcy, a Pylas ściął dwóch innych, tworząc wolną przestrzeń w kręgu przeciwników. Atreus powiedział Pylasowi, aby ruszał, a sam będzie odpierał ataki przeciwników. Nie mając czasu na kłótnie, ponieważ Atreus rzucił się na przeciwników, Pylas ruszył biegiem.

 

Atreus walczył dzielnie, jednak gdy ciężki topór trafił go w pierś, w końcu padł i stracił przytomność.

Atreus obudził się, nie w zaświatach, jak się spodziewał, ale w miejscu, w którym padł. Słońce schowało się za pobliskimi szczytami, a jego przykryła świeża warstwa śniegu. Odrętwiały i ledwie przytomny stanął na nogi. Ruszył między leżącymi ciałami Rakkorów, ale wszyscy byli martwi. Co gorsza, Pylas leżał niedaleko z toporem do rzucania wbitym w plecy. Wioska nie została ostrzeżona.

Podchodząc powoli do leżącego Pylasa, Atreus odkrył, że jego były rywal żył, ale został poważnie ranny. Zarzuciwszy jego ciało na plecy, Atreus rozpoczął długi powrót do domu. Trzy dni później dotarł na obrzeża wioski i upadł.

Obudził się i zobaczył stojącego nad nim Pylasa. Jego rany były zszyte. Atreus ucieszył się, że wioska nie została zaatakowana, chociaż zdziwiło go, że ani starszyzna Rakkorów ani Solari nie wysłali Ra-Horaków w celu odnalezienia i zabicia intruzów. Zamiast tego postanowili pozostać na miejscu, aby bronić się przed ewentualnym atakiem.

W ciągu następnych kilku miesięcy Atreus i Pylas bardzo się zaprzyjaźnili. Cała wcześniejsza niechęć poszła w niepamięć. Młodzieńcy rozpoczęli wspólny trening z nowym zapałem i celem. W tym samym czasie niechęć Atreusa do Solari rosła. Uważał, że najlepszym sposobem na obronę Rakkorów było odnajdywanie i niszczenie potencjalnych wrogów, ale nowa przywódczyni wojowników Solari – była członkini jego plemienia, Leona – wolała inną formę ochrony, którą Atreus uznawał za słabą.

 

 

Podobnie jak inni młodzi Rakkorowie, Atreus i Pylas dorastali, słuchając historii o wspaniałych bohaterach, którzy wspinali się na szczyt Góry Targon i otrzymywali wielką moc. Po ukończeniu ciężkiego treningu wojowników, razem rozpoczęli przygotowania, aby wspiąć się na szczyt. Atreus liczył, że zyska moc, dzięki której sam będzie w stanie odnaleźć i zniszczyć przeciwników Rakkorów, ponieważ Solari nie byli do tego zbyt chętni.

Tylko najsilniejsi próbowali się wspinać, a mniej niż jeden na tysiąc w ogóle zobaczył szczyt. Mimo to Atreus i Pylas dołączyli do grupy złożonej z członków wszystkich wiosek mieszczących się u podnóża góry i rozpoczęli wspinaczkę. Gdy wyruszali, Słońce zaćmił Księżyc. Niektórzy uznali to za zły omen, ale Atreus odebrał to jako znak obrania przez siebie właściwej drogi – że jego zdanie o Solari było prawdziwe.

Po kilku tygodniach wspinaczki grupa była mniejsza o połowę. Niektórzy zawrócili, a innym życie odebrała góra – spadli w przepaście, zostali pogrzebani przez lawiny lub zamarzli w nocy. Dotarli wysoko ponad chmury, gdzie niebo wypełniały dziwne światła oraz iluzje. Parli dalej naprzód.

Powietrze stawało się coraz bardziej rozrzedzone, a chłód coraz bardziej przenikliwy, gdy tygodnie zamieniały się w miesiące. Niektórzy zatrzymywali się, aby złapać dech w piersiach i nigdy więcej się nie poruszyli – ich ciała przymarzły do góry. Inni oszaleli z wyczerpania i braku powietrza i rzucali się z klifów. Jednego po drugim, góra pochłaniała każdego, kto próbował dostać się na szczyt, aż zostali tylko Pylas i Atreus.

Wycieńczeni, przemarznięci i otępiali, dotarli na sam szczyt i znaleźli tam... pustkę.

Nie ujrzeli żadnego legendarnego miasta ani potężnych wojowników, którzy oczekiwali ich przybycia – tylko lód, śmierć i skały powykręcane w dziwne okrągłe kształty. Pylas upadł, tracąc ostatki sił, a Atreus zawył z gniewu.

Wiedząc, że Pylas nie ma siły na zejście z góry, Atreus siadł z nim, kładąc jego głowę na kolanach i obserwując, jak życie uchodzi z przyjaciela.

Wtedy otworzyły się niebiosa. Powietrze zalśniło i brama otworzyła się przed Atreusem. Złote światło ogrzewało go i mógł dojrzeć zarysy miasta – miejsca o niesamowitej architekturze. Czekała na niego postać z wyciągniętą ręką.

Łzy płynęły po twarzy Atreusa. Nie chciał zostawiać przyjaciela, ale gdy spojrzał w dół zobaczył, że Pylas zmarł w jego ramionach z uśmiechem na ustach. Atreus wstał, zamknął oczy przyjaciela i delikatnie ułożył go na topniejącym śniegu. Ruszył do przodu, aby spotkać się ze swoim przewodnikiem, wkraczając do prawdziwego Targonu.

 

 

Minęły miesiące. U podnóża góry uważano, że Atreus i Pylas zmarli razem z pozostałymi, którzy wyruszyli. Opłakiwano ich, ale nie było to nic niezwykłego ani niespodziewanego. Tylko raz na pokolenie ktoś powracał z mocą ze szczytu góry.

W tym samym czasie kolejna grupa północnych barbarzyńców pojawiła się nagle w okolicy, prawie dokładnie rok po zabiciu Rakkorów na posterunku i rówieśników Atreusa. Zaatakowali kilka odizolowanych wiosek, mordując i rabując, zanim wyruszyli w kierunku ołtarza Solari wysoko w górach. Barbarzyńcy mieli znaczną przewagę liczebną, ale strażnicy byli gotowi umrzeć, chroniąc relikty i mistyków znajdujących się w środku.

Gdy nieprzyjaciele się zbliżyli, niezwykły, ciepły wiatr zawiał, rozrzucając śnieg z rosnącą furią. Wirujące chmury rozstąpiły się, prezentując Górę Targon w pełni. Wojownicy po obu stronach mieli problemy z utrzymaniem się na nogach. Osłaniali oczy przed lodową burzą, gdy widmowe i lśniące miasto pojawiło się na niebie u szczytu góry.

Cztery gwiazdy konstelacji Pantheona zalśniły jasno, po czym stały się ciemne. W tej samej chwili światło spadającej gwiazdy pojawiło się w niebiańskim mieście i zaczęło zmierzać w stronę ziemi.

Mknęło w kierunku świątyni z niesamowitą prędkością, a barbarzyńcy modlili się do pogańskich bogów w przerażeniu. Światło uderzyło między obie armie z rozdzierającym hukiem.

Nie była to gwiazda, a lśniący wojownik wyposażony w złotą tarczę i legendarną włócznię. Wylądował w przyklęku, z jednym kolanem przy ziemi, i gdy spojrzał na nieprzyjaciół, którzy ośmielili się zbezcześcić Górę Targon, Rakkorzy zobaczyli, że był to Atreus... i jednocześnie nie on. Wstąpił w niego Aspekt Wojny i był zarazem śmiertelny i nieśmiertelny. Stał się żywym wcieleniem wojny. Był awatarem walki. Stał się Pantheonem.

Wyprostował się, a jego oczy lśniły niebiańskim światłem. Wrogowie wiedzieli, że nadeszła ich śmierć.

Walka była krótka. Nikt nie mógł mierzyć się z Pantheonem. Krew nieprzyjaciół spłynęła ze zbroi i broni Pantheona, pozostawiając je czystymi i lśniącymi. Po pokonaniu wrogów Pantheon wkroczył w szalejącą burzę i zniknął.

Rodzina Atreusa opłakała go i zorganizowała pogrzeb. Mimo że podejrzewali, że nie żyje, gdy nie powrócił z wyprawy, teraz jego śmierć była potwierdzona. Aspekt Pantheona zlikwidował jego osobowość, wspomnienia i emocje. Ciało Atreusa było teraz tylko nośnikiem dla Aspektu Wojny. Jego dusza dołączyła do przodków w zaświatach.

Atreus nie był pierwszym wcieleniem Pantheona w Runeterze – byli inni i będą kolejni. Nie są nieśmiertelni, gdyż ogranicza ich ciało śmiertelnika, i mogą zostać zabici, ale nie jest to łatwe zadanie. Ostatnie pojawienie się Pantheona było poddane wielkiej debacie przez starszyznę Solari, gdyż jego przybycie jest zarówno błogosławieństwem, jak i przekleństwem, gdyż często zwiastuje nadejście mrocznych czasów...

 

 

* Włócznia Targonu yH5BAEAAAEALAAAAAABAAEAQAICTAEAOw%3D%3D*

Samotna postać czekała na chroniony konwój, stojąc na tle słońca. Jej ciężki płaszcz i długi pióropusz na szczycie hełmu falowały w ciepłym i suchym pustynnym wietrze. Długą włócznię trzymała u boku.

Konwoju strzegło trzydziestu ludzi. Większość z nich było najemnikami – zaprawieni w bojach mężczyźni i kobiety, odziani w kolczugi i skóry i uzbrojeni w kusze, halabardy i miecze. Kroczyli drogą obok mocno objuczonych mułów. Nagle zatrzymali się, a wymieniane obelgi i żarty jakby utkwiły im w ustach, gdy zauważyli stojącego przed nimi wojownika. Ubrany na czarno przywódca ekspedycji zmarszczył brwi, gdy zatrzymał swojego wierzchowca.

 

Postać stojąca przed nimi się nie poruszyła.

– W waszych sercach czuć żądzę mordu – rzekła.

Jej głos był potężny i miał dziwny akcent.

– Jestem Górą. Nie pójdziecie dalej.

Najemnicy uśmiechnęli się złośliwie i zadrwili.

– Spadaj, szaleńcze. Chyba że chcesz, żebyśmy nabili twoją głowę na pal – krzyknął jeden z nich.

– Jesteś daleko od domu, przyjacielu – powiedział przywódca konwoju. – Sami zmierzamy w kierunku góry. Przelew krwi nie jest konieczny.

Samotny wojownik był niewzruszony.

– Jesteśmy prostymi pielgrzymami i przed nami wciąż długa droga – powiedział przywódca. – Poza tym, nie mamy jak wrócić. Nasze statki już odpłynęły. Widzisz? – powiedział, pokazując za plecy.

Niecałą milę za konwojem widać było lśniące morze. Widoczne były trzy galery, które zmierzały na północ w drodze powrotnej do domu.

– Nie mamy złych zamiarów, zapewniam cię – kontynuował przywódca. – Szukamy tylko wiedzy.

– Łżesz, niegodziwcze – powiedział wojownik. – Poszukujecie krwi Proroka. Zawróćcie, bo zginiecie.

Jeździec jeszcze bardziej zmarszczył brwi i odwrócił się, wzruszając ramionami.

– Niech będzie – powiedział. – Zabić go.

 

Natychmiast uniesiono kusze i powietrze wypełniły wystrzelone bełty. Jednakże samotny wojownik nie został powalony – bełty zabrzęczały, gdy odbiły się od jego ciężkiej, okrągłej tarczy. Następnie ruszył naprzód.

Zdawał się zupełnie nie spieszyć. Zmierzał naprzód z ponurą determinacją, wciąż oświetlany przez słońce. Czubek jego włóczni skierował się w stronę wrogów. Kolejna salwa bełtów. Ponownie zatrzymała się na jego tarczy.

Pierwsza z najemniczek rzuciła się w jego stronę, uzbrojona w bułat, którym celowała w jego krtań. Zginęła w mgnieniu oka z włócznią wbitą w pierś. Kolejna dwójka zginęła równie szybko – włócznia przecięła gardło jednego z nich, a tarcza zmiażdżyła czaszkę drugiego.

– Brać go! – ryknął przywódca ekspedycji, sięgając po pistolet znajdujący się za pasem.

Chmura przysłoniła słońce, dzięki czemu wojownik stał się bardziej widoczny. Był ubrany w starożytną zbroję. Jego ramiona i nogi były odsłonięte i mocno umięśnione. Jego płaszcz był szkarłatny, chociaż w mroku zdawało się, że gwiazdy lśnią w błyszczącej tkaninie. Gwiazdy także lśniły w jego spojrzeniu, skrytym w cieniu hełmu.

Wojownik poruszał się niezwykle płynnie – każdy jego ruch był gładki, skuteczny i zabójczy. Był niesłychanie szybki. Jego szybkość wykraczała poza ludzkie możliwości. Kolejni najemnicy ginęli, a ich krew wsiąkała w piasek pustyni. Nikt nie mógł trafić wojownika. Bez wysiłku poruszał się po polu walki, nieubłaganie zbliżając się do jeźdźca. Najemnicy ginęli jeden po drugim. W jednej chwili ci, którzy wciąż żyli, odwrócili się i uciekli.

Jeździec wycelował pistolet w wojownika i wystrzelił. Choć wydawało się to niewykonalne, uchylił się w ostatniej chwili i pocisk tylko drasnął jego hełm. Przywódca przeklął i przygotował pistolet do kolejnego strzału, ale był za wolny.

Tarcza wojownika trafiła go prosto w pierś i został wyrzucony z siodła. Upadł ciężko i skrzywił się z bólu, gdy wojownik przygwoździł go stopą do ziemi.

 

– Kim jesteś? – syknął.

– Twoją śmiercią – powiedział wojownik. – Jestem Pantheon.

Przywódca konwoju spojrzał w bok i ujrzał swój pistolet leżący w pobliżu. Sięgnął po niego, ale był to akt desperacji.

– Ciesz się, śmiertelniku – rzekł Pantheon. – To wielki honor zginąć od Włóczni Targonu.

Mężczyzna chciał jeszcze coś powiedzieć, ale włócznia Pantheona zatopiła się w jego piersi. Krew wypłynęła mu z ust i przestał się ruszać.

Pantheon wyciągnął swoją broń i odwrócił się. Zmierzch przeszedł w noc i niezliczone gwiazdy rozświetliły niebo.

Ognista kometa leciała w stronę odległych gór na wschodzie.

Oczy Pantheona się zwęziły.

– A więc nadszedł czas – rzekł w mrok i rozpoczął długą podróż powrotną na Górę Tragon.

 

 

 

 • Cytaty Bohatera •

 

• Prowokacja 

 „To, że mogę cię wrzucić do studni, to twoje najmniejsze zmartwienie.”

 

• Żart 

 „Zawód?! Wiesz tak sobie myślę, że zawsze chciałem być piekarzem...” „Tak... Piekarzem.”

 

• Atak 

 „Ich los został przypieczętowany.”

 „Nie spodoba im się to.”

 „Hańbią sztukę wojenną!”

 „Z przyjemnością.”

 „Tak się stanie.”

 „Bez wytchnienia.”

 

• Ruch 

 „Z dumą.”

 „Naprzód.”

 „Natychmiast.”

 „Nie prowokuj mnie.”

 „Moja włócznia się niecierpliwi.”

 „Kieruje mną honor.”

 „Naprzód.”

 „Poznają, co to wojna.”

 „Znam drogę.”

 


"Ja sam świata nie zmienię
Z całym jego spaczeniem w tle
Wybieram, co jest dobre, co złe
Do dzisiaj nie wiem co burzy mój sen"

 

Kontakt: 

Forum - CYK

Steam - CYK

 

 

sajusssss.gif.cd8e05a270b86e470ace269eeeff3f59.gif

 

 

a18d7rB.png

Kliknij śmiało i zagłosuj by wspomóc rozwój serwera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Administrator

Przykro mi nie masz uprawnień aby przeglądać tą zawartość, Zaloguj się bądź Zarejestruj aby wyświetlić zawartość. 


"Ja sam świata nie zmienię
Z całym jego spaczeniem w tle
Wybieram, co jest dobre, co złe
Do dzisiaj nie wiem co burzy mój sen"

 

Kontakt: 

Forum - CYK

Steam - CYK

 

 

sajusssss.gif.cd8e05a270b86e470ace269eeeff3f59.gif

 

 

a18d7rB.png

Kliknij śmiało i zagłosuj by wspomóc rozwój serwera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

O nas

O sieci HellZone.pl Sieć serwerów HellZone.pl została założona 18 Grudzień 2017 roku, naszym głównym celem jest tworzenie razem z wami społeczność graczy Counter-Strike i nie tylko! Dokładamy wszelkich starań tworząc oraz ulepszając nasze serwery, dzięki czemu gra u nas to sama przyjemność! Przekonaj się dołączając do jednego z naszych serwerów gier. Zawsze stawiamy na jakość nie na ilość, więc nie znajdziesz u nas serwerów 40 slotowych. Zebraliśmy ekipę doświadczonych osób do prowadzenia tego całego projektu dla was - graczy. Staramy się iść zawsze o krok do przodu, codziennie myślimy nad dalszym rozwojem sieci. To dzięki tobie nadal istniejemy, a każdy kolejny dzień pokazuje, że warto to dalej robić.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...